Næringsfolket til Iveland

Næringsnettverket i Region Kristiansand var på rundreise i Iveland torsdag 15. mai. Vannbøfler, Voss vann og felles lunsj med kommunalt ansatte var blant opplevelsene denne dagen!

Inspirerende dag i Iveland:

Region Kristiansand skriver følgende på sine facebook sider:

I dag har Næringsnettverket vært på inspirasjonsbesøk i Iveland! Første stopp: VOSS productions på Vatnestrøm – Ivelands største private arbeidsgiver med over 40 ansatte. Bedriften, som har kinesiske eiere, har hatt en imponerende vekst på hele 40 % det siste året! VOSS leverer eksklusivt flaskevann til hele verden – rett fra Iveland.
Neste stopp var Enklere bondeliv gårdsbakeri på Odderstøl, hvor et ungt og driftig ektepar tilbyr hjemmelaget surdeigsbakst, egg og kjøtt med hjemlevering – og til og med har 20 vannbøfler på gården! Fantastisk å se gården og høre på deres ambisjoner - og ikke minst smake på baksten.

Dagen ble avsluttet med en hyggelig lunsj på kommunehuset i Iveland, hvor både ordfører og kommunedirektør deltok og bidro til gode samtaler om næringsutvikling i kommunene i regionen vår. Takk for en lærerik og inspirerende dag i Iveland kommune!

Næringsnettverket består av næringssjefer og næringsrådgivere i de seks kommunene i Region Kristiansand.

Region Kristiansand

Region Kristiansand - Næringsnettverket

Næringsnettverket i Region Kristiansand besøkte Iveland torsdag 15. mai - Klikk for stort bildeNæringsnettverket i Region Kristiansand besøkte Iveland torsdag 15. mai Iveland kommune