Ut på tur i Iveland

“Ut på tur i Iveland” blir i år via app`n “Stikk UT!”. Vi har lagt inn 7 turer i Iveland og 5 turer i våre nabokommuner. Premiering under “førjulsmoro” i Ivelandshallen 29. november.

Dagsturhytta Bereblikk er ett av 12 turmål i årets konkurranse - Klikk for stort bildeDagsturhytta Bereblikk er ett av 12 turmål i årets konkurranse JS Norge / Per Arne Kvamsø

Fra bok til app:

Gjennom 10-12 år har vi utfordret Ivelendinger (og alle andre) til å oppsøke våre turmål. Fra 2026 vil vi for første gang gjennomføre dette digitalt ved hjelp av app`n "Stikk UT!". Vi har lagt inn 7 turer i Iveland og fem turer i våre nabokommuner, noen litt mer utfordrende enn andre. 
Konkurransen varer frem til 1. november 2026.

Hvordan bli med?

  1. Last ned app`n “Stikk UT!
  2. Registrer deg (om du ikke allerede har gjort det)
  3. Velg “StikkUTFORDRINGER” og velg “Ut på tur i Iveland 2026
  4. Du har nå tilgang til årets 12 turer og vi ønsker deg lykke til og mange gode opplevelser!
  5. For å kunne registrere turpunktet i app`n må du være innenfor en radius på ca 40 meter fra målpunktet (runde figuren)

God informasjon 

På vår hovedside om årets konkurranse kan du lese mer om følgende:

  • Hvordan bli med uten digitale hjelpemidler
  • Premiering
  • Hvilke 12 turmål er med i årets konkurranse
  • Gode (tur)tips på nettsiden "Stikk UT!" 
     

Informasjon om Ut på tur i Iveland 2026 

Stikk UT via QR-kode - Klikk for stort bildeStikk UT via QR-kode